
Kartka lub upominek wysłany osobie cierpiącej na zaburzenia zdrowia psychicznego może pomóc jej szybciej wrócić do siebie - informuje serwis BBC.

Naukowcy ustalili, jakie zaburzenia zdrowia psychicznego mogą sprzyjać uzależnieniu dziecka od Internetu. Wiedza ta pozwala rodzicom podjąć wcześniejsze kroki zapobiegawcze - informuje "New Scientist".

Regularne picie zielonej herbaty o 75 proc. zmniejsza zagrożenie schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, przede wszystkim w dojrzałym wieku. O wynikach najnowszych prac japońskich naukowców z Uniwersytetu Okayama napisał londyński dziennik "Daily Express".

Pacjenci w stanie wegetatywnym są w stanie wykształcić odruchy warunkowe - przekonują naukowcy z Wielkiej Brytanii na łamach pisma "Nature Neuroscience". Zdaniem autorów pracy świadczy to o częściowym zachowaniu świadomości nawet podczas śpiączki.

Rozdzielenie ścieżek kontrolujących pobierania pokarmu i zużywanie energii pozwoli skutecznie walczyć z otyłością - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine". Badacze odkryli, jaki jest mechanizm działania insuliny na podwzgórze, część mózgu odpowiedzialną za kontrolę apetytu.

Komórki macierzyste potrzebne do naprawy uszkodzonego mózgu można by wciągać nosem -informuje "New Scientist".

Rośliny pokojowe nie tylko cieszą oczy, ale także obniżają poziom zawartości ozonu w powietrzu pomieszczeń. Do takiego wniosku doszła grupa naukowców z amerykańskiego uniwersytetu stanu Pensylwania.

Można dostrzec uderzające podobieństwo między rozwojem mózgu a rozwojem miasta - pisze amerykański naukowiec na łamach periodyku naukowego "Complexity". W obu przypadkach mamy do czynienia z podobnymi prawami, które rządzą każdą z tych struktur.

Ponad 70 proc. Polaków odczuwa uciążliwy, męczący hałas, z tego co trzeci - często. Co dziesiąty respondent uważa, że z powodu hałasu ma kłopoty ze zdrowiem i samopoczuciem - wykazały badania CBOS-u przeprowadzone w sierpniu 2009 r. wśród 1041 dorosłych Polaków.

Z odessanego podczas liposukcji tłuszczu można uzyskać komórki pluripotentne, o możliwościach podobnych do płodowych komórek macierzystych - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".