Artykuły o zdrowiu

Kłopoty z zasypianiem mogą powodować zaburzenia umysłowe i mięśniowo-szkieletowe, przez co zwiększają ryzyko niezdolności do pracy i mogą spowolnić do niej powrót - informuje Academy of Finland.
Naukowcy wciąż próbują ustalić, ile godzin snu jest najlepsze dla zdrowia. Najnowsze badania amerykańskie sugerują, że przesypiając w nocy od 5 do 6,5 godzin możemy sobie zapewnić najdłuższe życie. Publikację na ten temat zamieszcza pismo "Sleep Medicine".
Nastolatkowie z Europy Wschodniej piją coraz więcej alkoholu - wynika z badań przeprowadzonych wśród prawie 80 tys. piętnastolatków w 23 krajach, które zostały opublikowane na łamach "Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine". Największy wzrost spożycia alkoholu zanotowano wśród dziewczynek.
Tabaka czy tytoń do żucia nie powinny być stosowane jako zdrowsza alternatywa dla papierosów lub pomoc w rzucaniu palenia, gdyż podobnie jak papierosy uzależniają i szkodzą - ostrzegają naukowcy w internetowym wydaniu "Circulation: Journal of the American Heart Association".
Ponad 60 proc. Polaków boi się pić wodę z kranu i nie ma do niej zaufania. Tymczasem w 90 proc. jest ona czysta pod względem biologicznym - zapewniali w czwartek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.
Odwieczne napominanie przez mamę, aby umyć ręce być może wreszcie przyniosło oczekiwane rezultaty w Stanach Zjednoczonych: przeprowadzone tam badanie wskazuje wyraźną poprawę higieny w miejscach publicznych - informuje serwis "EurekAlert".
Zwolennicy poglądu, że marihuanę można stosować do zwalczania bólu, mogą teraz wspierać się opinią lekarzy. Canadian Medical Association Journal opublikował w minionym tygodniu wyniki badań klinicznych, które potwierdziły tę tezę.
Mięso wielorybów jest zbyt zanieczyszczone, by nadawało się do jedzenia - uważają przeciwnicy polowań na walenie. O ich inicjatywie informuje serwis "BBC News/Science & Environment".
Herbata w butelce może zawierać mniejszą ilość polifenoli niż świeżo parzona herbata - donoszą naukowcy.
Ludzie, których życie nie jest wolne od kłopotów, lepiej sobie radzą z przewlekłymi bólami kręgosłupa - informuje serwis "EurekAlert". Badania przeprowadził kierowany przez profesora Marka Seery zespół z University at Buffalo oraz University of California w Irvine.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności