Artykuły o zdrowiu

Uszkodzenia odpowiedzialnego za pamięć obszaru mózgu mogą być rekompensowane przez inne jego części - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences "(PNAS).
Poważne rany stóp związane z cukrzycą goją się wolniej u pacjentów, którzy cierpią na depresję - wynika z pracy, którą publikuje pismo "Diabetologia".
Dzieci i nastolatki narażone na bierne wdychanie dymu tytoniowego w domu mogą uzyskiwać gorsze oceny w szkole, niż rówieśnicy z rodzin, w których się nie pali - wynika z badań przeprowadzonych w Hongkongu, które publikuje pismo "Journal of Pediatrics".
Brak przyjaciół może być równie niebezpieczny dla zdrowia jak palenie papierosów czy nadmierne picie alkoholu - wykazało badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców. Jego wyniki publikuje w środę na swej stronie internetowej pismo "PLoS Medicine".
Im więcej czasu spędzonego w pozycji siedzącej, tym wyższe ryzyko śmierci - informuje "American Journal of Epidemiology". Jak wynika z badań American Cancer Society, na ryzyko wcześniejszej śmierci ma wpływ nie tylko aktywność fizyczna, ale także to, ile czasu spędza się w pozycji siedzącej.
W godzinie po spożyciu małych ilości alkoholu - nie tylko wódki, ale też kieliszka wina czy butelki piwa - ryzyko niedokrwiennego udaru mózgu dwukrotnie wzrasta - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Stroke".
Osoby odchudzające się zapominają o dostarczaniu organizmowi niezbędnych ilości witamin i minerałów. To może prowadzić do kłopotów ze zdrowiem - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".
Codzienne picie soku z wiśni pomaga na bezsenność i przyspiesza zasypianie - wynika z badań opublikowanych przez "Journal of Medicinal Food". Naukowcy podejrzewają, że swoje korzystne działanie wiśnie mogą częściowo zawdzięczać zawartości melatoniny, naturalnego przeciwutleniacza, który reguluje rytm aktywności i snu.
Dym ze spalanego drewna dodatkowo pogarsza czynność układu oddechowego u osób palących papierosy i zwiększa ryzyko poważnej choroby płuc - wynika z pracy, którą publikuje pismo "American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine".
Osoby pijące alkohol podczas upałów narażają się na poważne konsekwencje zdrowotne i są problemem dla ratowników medycznych - podkreśla w poniedziałkowej rozmowie z PAP Marek Niemirski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności