Artykuły o zdrowiu

Wbrew rozpowszechnionym opiniom, picie herbaty dobrze nawadnia organizm i daje mu więcej korzyści niż picie wody - informuje "European Journal of Clinical Nutrition". Codziennie powinniśmy wypijać od 1,5 do 2 litrów wody. Według rozpowszechnionych opinii ("miejskich legend"), herbata nie nawadnia organizmu tak dobrze jak woda, ponieważ ma właściwości moczopędne
Składniki zielonej herbaty można wykorzystać w leczeniu stanów zapalnych pęcherza - wskazują wstępne wyniki amerykańskich badań, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.
Laktoferyna, bakteriobójcze białko zawarte w mleku i występujące w ludzkich tkankach, może być pomocne w leczeniu choroby wrzodowej żołądka - informuje "The American Journal of Gastroenterology."
Kobiety i mężczyźni w średnim wieku, którzy mieli częste migreny, jak i inne bóle głowy, są bardziej narażeni na rozwój retinopatii, czyli degradacji siatkówki oka, które może prowadzić do ślepoty - wynika z najnowszych badań amerykańskich, o których informuje pismo "Neurology".
Pokarmy pełnoziarniste obniżają ryzyko chorób serca i udaru mózgu - potwierdzają badania, których wyniki publikuje w wersji elektronicznej pismo "Nutrition, Metabolism & Cardiovascular Diseases".
Składnik wielu szamponów przeciwłupieżowych, który łagodzi łuszczenie się skóry i swędzenie, może też wyciszać nadpobudliwe komórki nerwowe mózgu u chorych na padaczkę - wynika z najnowszych amerykańskich badań. Artykuł na ten temat zamieściło internetowe wydanie pisma "Nature Chemical Biology".
Depresja dotyka aż 60-80 proc. pacjentów z chorobą reumatyczną, której towarzyszy przewlekły ból. Jest to problem o tyle ważny, że w Polsce na choroby reumatyczne cierpi 9 mln osób, czyli co 5 Polak.
Po raz pierwszy udało się wykazać, że przewlekła depresja, która nasila się z czasem, może prowadzić do rozwoju cukrzycy typu II u starszych osób - poinformowali naukowcy z USA na łamach pisma "Archives of Internal Medicine".
Lek, który pozwala komórce pomimo mutacji wyprodukować prawidłowe białko, jest skuteczny w leczeniu dystrofii mięśniowej Duchenne'a, na razie tylko u myszy - informują naukowcy z USA na łamach elektronicznej wersji tygodnika "Nature".
Ze wszystkich państw Unii Europejskiej Niemcy są krajem o największej liczbie grubasów. Trzy czwarte niemieckich mężczyzn i prawie 59 procent kobiet cierpi na nadwagę lub wręcz chorobliwą otyłość - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na raport Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Otyłością (IASO).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności