Artykuły o zdrowiu

Nowo odkryty mechanizm biologiczny sprawia, że długotrwały stres sprzyja tyciu. Międzynarodowy zespół kierowany na Georgetown University w Waszyngtonie przez Polkę prof. Zofię Żukowską znalazł jednak sposób na schudnięcie - poinformował "Nature Medicine".
Lekarze, którzy chcą mieć lepszy kontakt z pacjentem, często mówią o swojej rodzinie, problemach zdrowotnych czy poglądach politycznych. To błąd - wynika z badań, których wyniki opublikowano na łamach "Archives of Internal Medicine".
Nowy brytyjski szpital w Larbert jako pierwszy na Wyspach zastosuje roboty do transportowania sprzętu i materiałów medycznych - ale nie pacjentów.
Osoby, które cierpią na bezsenność i w związku z tym regularnie się nie wysypiają, rzadziej same przyrządzają sobie posiłki, a częściej korzystają z niezdrowych fast-foodów - zaobserwowała amerykańska badaczka. Jej zdaniem, ta mało wartościowa dieta może prowadzić do nadwagi i problemów zdrowotnych. Informację na ten temat podaje serwis internetowy EurekAlert.
Zespół kanadyjskich chirurgów ze szpitala w Vancouver przeżył szok, gdy operowany przez nich pacjent zaczął krwawić na zielono - informuje "The Lancet".
Bsx to cząsteczka odpowiedzialna za spontaniczną aktywność fizyczną. Jej genetycznie uwarunkowany brak sprzyja tyciu - informuje pismo "Cell Metabolism".
Szkodliwy wpływ na serce metali ciężkich - na przykład rtęci - może mieć związek z aktywnością fosfolipazy D - enzymu, pod wpływem którego tworzą się złogi na ścianach naczyń krwionośnych - informuje "International Journal of Toxicology".
Ćwiczenie jogi podnosi w mózgu poziom substancji, która wycisza aktywność neuronów - zaobserwowali naukowcy z USA. Dzięki temu jogę można będzie wykorzystać w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych, które mają związek z niedoborem tego neuroprzekaźnika - napisali autorzy artykułu na łamach pisma "Journal of Alternative and Complementary Medicine".
Ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają samopoczucie, ale i tkanka mięśniowa staje się dzięki nim młodsza - informuje pismo PLoS One.
Osoby od lat palące papierosy są bardziej narażone na depresję, niż ci, którzy nigdy nie sięgali po papierosa - wynika z najnowszych fińskich badań, o których informuje pismo "Psychological Medicine".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności