
Naukowcy od lat przekonują, że ruch jest zbawienny dla zdrowia. Jego brak może powodować wiele chorób, a efekty mogą wystąpić już po dwóch tygodniach, dlatego lepiej zrezygnować z windy - ostrzegają amerykańscy i europejscy badacze.

Choć palacze często mówią, że palenie jest jedną z niewielu przyjemności jakie im pozostały, tak naprawdę nałóg nie daje im szczęścia - twierdzą naukowcy z angielskiej Peninsula Medical School.

Osoby z depresją i stanami lękowymi częściej prowadzą niezdrowy styl życia - są nieaktywne, otyłe, palą papierosy i nadużywają alkoholu - informują amerykańscy badacze na łamach pisma "General Hospital Psychiatry".

Upadek kolejnych brytyjskich banków mógłby spowodować śmierć tysięcy osób- informuje pismo "Globalization and Health".

Przy podejrzeniu udaru mózgu kontaktowanie się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej tylko opóźnia uzyskanie pomocy - wynika z badań ogłoszonych podczas konferencji American Stroke Association w Nowym Orleanie.

Słuchanie muzyki przez pacjentów ze świeżym udarem mózgu może poprawić ich stan - informuje pismo "Brain".

Analizując ilość radioizotopu C14 wchodzącego w skład białka tworzącego rdzeń soczewki oka człowieka, można określi wiek osoby, której oko zostało zbadane. Metoda ta może być stosowana przez laboratoria kryminalistyczne do identyfikacji wieku osoby zmarłej pozbawionej innych diagnostycznych cech, donosi "Chemistry World".

Francuzi są szczuplejsi od Amerykanów, ponieważ kończą jeść, gdy nie są głodni, podczas gdy Amerykanie kierują się wskazówkami z zewnątrz - informuje pismo "Obesity"

Ryzyko ciężkiej depresji poporodowej jest wyraźnie wyższe po urodzeniu chłopca - informuje "The Journal of Clinical Nursing". Depresja poporodowa zdarza się u co trzeciej matki. Francuscy naukowcy przebadali 181 matek i u 9 procent z nich stwierdzili ciężką depresję.

Hałas czyniony przez samoloty, bądź ruch uliczny, podnosi ciśnienie krwi nawet w nocy, gdy śpimy - informuje pismo "European Heart Journal".