
U kilkuletnich chłopców, którzy mieli niską wagę przy urodzeniu można zaobserwować zmiany w naczyniach krwionośnych, które mają związek z kłopotami zdrowotnymi w późniejszym życiu - informuje "European Heart Journal".

Choć palenie tytoniu zwiększa ryzyko nowotworów, sama roślina może znaleźć zastosowanie przy wytwarzaniu szczepionki na chłoniaka.

Naukowcy z University of Portsmouth stworzyli zdalnie sterowanego manekina, który zachowuje się jak prawdziwy pacjent - poci się, krwawi, wymiotuje. Manekin został zaprojektowany tak, aby jak najbardziej przypominać sw a konstrukcją anatomiczną strukturę człowieka. Ma źrenice, które rozszerzają się i kurczą, na jego skórze może pojawić się gęsia skórka oraz pot, a ciśnienie krwi może się zmieniać.

Pacjenci oddziałów psychiatrycznych z tatuażami mają częściej skłonność do psychopatii, prób samobójczych czy uzależnień - informuje magazyn "Personality and Mental Health".

Sprawność fizyczna i regularnećwiczenia powstrzymują chorobę Alzheimera - wynika z badań szkoły medycyny uniwersytetu w Kansas publikowanych w specjalistycznym piśmie "Neurology".

Jesienią gotowe będą regulacje prawne niezbędne do ratyfikowania przez Polskę konwencji bioetycznej oraz projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro - poinformował PAP poseł Jarosław Gowin (PO).

Gdy kobiecie przeszczepia się nerkę pobraną od mężczyzny, narząd ten częściej ulega odrzuceniu - informuje "The Lancet". Szwajcarscy naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego w Bazylei przyjrzeli się niemal 200 tysiącom operacji przeszczepienia nerek, wykonanych w 400 europejskich szpitalach w latach 1985-2004.

Wybierając najdorodniejsze okazy plemników pod specjalnym mikroskopem można poprawić wyniki sztucznego zapłodnienia - informuje pismo "Reproductive medicine online".

Weekendy mogą być największym wrogiem zgrabnej sylwetki, wynika z najnowszych amerykańskich badań, o których informuje pismo "Obesity".

Jak wykazały badania na myszach, składnik wina - resweratrol - sprawia, że zwierzęta są zdrowsze, jednak nie żyją dzięki temu dłużej - informuje "New Scientist"