
Prostym sposobem na jesienną chandrę, choć wymagającym od nas mobilizacji, jest aktywność fizyczna. Nie zasłaniajmy się brakiem czasu. Zamiast wylegiwania się na kanapie przed telewizorem postawmy na regularny wysiłek. Na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać. Formę aktywności dobierzmy do własnych preferencji.

Komórki macierzyste potrzebne do naprawy uszkodzonego mózgu można by wciągać nosem -informuje "New Scientist".

Rośliny pokojowe nie tylko cieszą oczy, ale także obniżają poziom zawartości ozonu w powietrzu pomieszczeń. Do takiego wniosku doszła grupa naukowców z amerykańskiego uniwersytetu stanu Pensylwania.

Można dostrzec uderzające podobieństwo między rozwojem mózgu a rozwojem miasta - pisze amerykański naukowiec na łamach periodyku naukowego "Complexity". W obu przypadkach mamy do czynienia z podobnymi prawami, które rządzą każdą z tych struktur.

Ponad 70 proc. Polaków odczuwa uciążliwy, męczący hałas, z tego co trzeci - często. Co dziesiąty respondent uważa, że z powodu hałasu ma kłopoty ze zdrowiem i samopoczuciem - wykazały badania CBOS-u przeprowadzone w sierpniu 2009 r. wśród 1041 dorosłych Polaków.

Z odessanego podczas liposukcji tłuszczu można uzyskać komórki pluripotentne, o możliwościach podobnych do płodowych komórek macierzystych - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Daktyle są bardzo słodkie, ale nie powodują wzrostu poziomu cukru we krwi i rzeczywiście chronią przed odkładaniem się złogów cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych - pisze w środę o wynikach najnowszych badań anglojęzyczny dziennik "Jerusalem Post".

Dzięki usunięciu genu kodującego białko IKKe myszy nie tyją, nawet jeśli odżywiają się zbyt tłusto- informuje pismo "Cell".

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Podczas pierwszego Globalnego Szczytu ws. Zdrowia Psychicznego, który rozpoczął się 2 września w Atenach eksperci podkreślali potrzebę zapewnienia chorym odpowiedniej opieki i dostępu do terapii - informuje serwis BBC.

To ile przytyjemy po zjedzeniu posiłku, zależy od pory dnia o jakiej go spożywamy - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Obesity". Wyniki ich badań sugerują też, że nieregularne jedzenie sprzyja tyciu.