Artykuły o zdrowiu

Naukowcy wciąż próbują ustalić, ile godzin snu jest najlepsze dla zdrowia. Najnowsze badania amerykańskie sugerują, że przesypiając w nocy od 5 do 6,5 godzin możemy sobie zapewnić najdłuższe życie. Publikację na ten temat zamieszcza pismo "Sleep Medicine".
Lekarze z Wielkopolskiego "Porozumienia Zielonogórskiego" (WPZ) rozpoczęli walkę z dopalaczami - informują pacjentów o szkodliwości tych środków, edukują swoich lekarzy rodzinnych i rozprowadzają w przychodniach materiały informacyjne o dopalaczach.
Nastolatkowie z Europy Wschodniej piją coraz więcej alkoholu - wynika z badań przeprowadzonych wśród prawie 80 tys. piętnastolatków w 23 krajach, które zostały opublikowane na łamach "Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine". Największy wzrost spożycia alkoholu zanotowano wśród dziewczynek.
Dieta bogata w orzechy włoskie i uzyskany z nich olej oraz olej lniany może ułatwić znoszenie stresu - informuje "Journal of the American College of Nutrition".
Przybranie na wadze być może nie ma znaczącego wpływu na nasz nastrój, jednak naukowcy odkryli, że otyli Amerykanie są bardziej skłonni do popadania w depresję niż inni - informuje LiveScience.
Tabaka czy tytoń do żucia nie powinny być stosowane jako zdrowsza alternatywa dla papierosów lub pomoc w rzucaniu palenia, gdyż podobnie jak papierosy uzależniają i szkodzą - ostrzegają naukowcy w internetowym wydaniu "Circulation: Journal of the American Heart Association".
Ponad 60 proc. Polaków boi się pić wodę z kranu i nie ma do niej zaufania. Tymczasem w 90 proc. jest ona czysta pod względem biologicznym - zapewniali w czwartek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.
Odwieczne napominanie przez mamę, aby umyć ręce być może wreszcie przyniosło oczekiwane rezultaty w Stanach Zjednoczonych: przeprowadzone tam badanie wskazuje wyraźną poprawę higieny w miejscach publicznych - informuje serwis "EurekAlert".
Zwolennicy poglądu, że marihuanę można stosować do zwalczania bólu, mogą teraz wspierać się opinią lekarzy. Canadian Medical Association Journal opublikował w minionym tygodniu wyniki badań klinicznych, które potwierdziły tę tezę.
Mięso wielorybów jest zbyt zanieczyszczone, by nadawało się do jedzenia - uważają przeciwnicy polowań na walenie. O ich inicjatywie informuje serwis "BBC News/Science & Environment".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności