Artykuły o zdrowiu

Niewystarczająca ilość snu ma niekorzystny wpływ na przemianę materii następnego dnia i oznacza, że organizm zamiast spalać kalorie w większym zakresie je magazynuje, co powoduje przybieranie na wadze.
Badania obrazowe mózgu potwierdzają, że osoby, którym udało się zerwać z paleniem mają wyraźnie silniejszą wolę - informuje serwis "EurekAlert".
Długotrwały brak snu powoduje u szczurów, że niektóre neurony w mózgu "wyłączają się", mimo że zwierzęta nie śpią - informują badacze z USA. Prawdopodobnie taki sam mechanizm jest przyczyną spadku możliwości poznawczych u niewyspanych ludzi.
Suplementy diety, takie jak środki wspomagające odchudzanie, mogą być nieskuteczne, a nawet niebezpieczne - uważa prezes AOTM Wojciech Matusewicz. Dodał, że są one w Polsce traktowane jako produkt żywnościowy, więc nie zawierają informacji o przeciwwskazaniach.
Międzynarodowa grupa naukowców, kierowany przez Polaków, odkryła - zachodzący w mózgu - mechanizm wyzwalający lęk wywołany stresem. Wyniki swoich badań naukowcy właśnie opublikowali w piśmie "Nature" - poinformował współautor badań prof. Ryszard Przewłocki.
Konsumenci, którzy zobaczyli osobę z nadwagą jedzą więcej - chyba, że świadomie myślą o swoim zdrowiu - informuje "Journal of Consumer Research".
Dietetycy od lat ostrzegają, że nadmiar sóli powoduje nadciśnienie tętnicze, ale okazuje się, że ma też pozytywne działanie - obniża hormon stresu i podwyższa oksytocynę, substancję nazywaną hormonem miłości - pisze "Journal of Neuroscience".
Tłuste jedzenie, jakie serwują fast-foody nigdy nie jest zdrowe, ale wypijanie po nim kawy i spożywanie słodyczy szkodzi jeszcze bardziej, zwłaszcza chorym na cukrzycę - wynika z kanadyjskich badań, które publikuje pismo "Journal of Nutrition".
Trudno przecenić znaczenie dla zdrowia odpowiedniego spożycia wody - mówili uczestnicy konferencji prasowej "Od kropelki do butelki. Dlaczego warto pić wodę butelkowaną?".
Odśpiewanie kilku pieśni religijnych przed operacją kolan obniżyło ciśnienie u pacjentki, której nie pomagały tradycyjne leki - informuje pismo "Arthritis Care & Research".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności