
Dłuższy sen pomaga sportowcom osiągnąć szczytową formę - informuje pismo "Sleep". Gdy męskiej drużynie baseballowej Stanford University polecono spać po 10 godzin na dobę przez około 6 tygodni, mniej się męczyli, dokładność ich rzutów wzrosła o około 9% i osiągali lepsze wyniki w sprincie.

Ustalenie negatywnego wpływu leków antydepresyjnych na chorych z nowotworami i udane próby terapii mikrofalowym polem elektromagnetycznym - takie są efekty badań polskich uczonych przedstawione na gdańskim kongresie immunologii.

Suplement diety APICHROM to niezwykle silna i skuteczna formuła odchudzająca oparta na kombinacji wyjątkowych składników, takich jak: błonnik z pyłku kwiatowego, chrom, drożdże i witaminy z grupy B.
Połączenie błonnika pokarmowego i chromu szczególnie polecane jest osobom z nadwagą i nadmiernym apetytem. Błonnik pokarmowy powoduje uczucie sytości, a chrom poprzez zwiększenie przyswajalności glukozy przez komórki zmniejsza zapotrzebowanie na słodkie pokarmy.

Osoby po 65. roku życia, regularnie stosujące oliwę z oliwek do przyrządzania potraw są o ponad 40 proc. mniej narażone na udar mózgu niż ci, którzy nie używają jej wcale - sugerują badania francuskie, o których informuje pismo "Neurology".

Naukowcy z USA ostrzegają, że zbyt długi czas spędzony przed telewizorem oznacza zwiększone ryzyko cukrzycy typu 2, chorób układu sercowo naczyniowego i przedwczesnej śmierci. Wyniki badań opublikowano na łamach pisma "Journal of the American Medical Association".

Naukowcy zidentyfikowali w mózgu grupę neuronów odpowiedzialną za osłabienie apetytu u palaczy - informuje "Science".

Skórka od jabłka zawiera kwas ursolowy mający właściwość pompowania mięśni. Doświadczenia na myszach wykazały, że kwas hamuje ich wiotczenie - donosi Press Association, cytując publikację "Cell Metabolism".

W czasie upałów warto częściej odpoczywać, np. w cieniu lub w klimatyzowanych sklepach, a także pić dużo wody, ale ograniczyć picie kawy i piwa.

Krzyżowanie rąk może złagodzić ból po urazie - informuje pismo "Pain". Jak wynika z badań przeprowadzonych na 20 osobach przez zespół doktora Giandomenico Iannetti z University College w Londynie, krzyżowanie rąk może na tyle zdezorientować mózg co do lokalizacji urazu, że pojawiają się zaburzenia odczuwaniem bólu.

Osoby cierpiące na poważne choroby psychiczne, takie jak schizofrenia czy choroba dwubiegunowa żyją przeciętnie 10 do 15 lat krócej niż wynosi średnia dla całej populacji - wynika z brytyjskich badań, których wyniki publikuje pismo "PLoS ONE".