Artykuły o zdrowiu

Naukowcy już od pewnego czasu wiedzą, że kawa chroni trzustkę przed szkodliwym wpływem alkoholu, ale dopiero teraz badaczom brytyjskim udało się rozszyfrować, jaki mechanizm za to odpowiada.
Brytyjscy naukowcy opracowali lotion, który może leczyć poparzoną przez słońce skórę, a nawet pomóc w zapobieganiu rakowi skóry - informuje "Journal of Investigative Dermatology". Podobnie jak typowe kremy, opracowany przez zespół Bath University lotion odfiltrowuje szkodliwe promieniowanie słoneczne, ale działa dłużej.
Naukowcy odkryli mutację odpowiedzialną za gromadzenie się glutaminianu w synapsach i śmierć komórek nerwowych spowodowanych nadmiernym podnieceniem - donosi najnowszy numer "Journal of Experimental Medicine".
Osoby otyłe mogą mieć większą wrażliwość na ból w porównaniu z ludźmi, u których nie stwierdza się otyłości - wskazują najnowsze badania amerykańskie, o których informuje serwis internetowy NewsWise.
Głośna muzyka może przedłużać szkodliwy wpływ ecstasy na mózg nawet do 5 dni po zażyciu narkotyku - wskazują najnowsze włoskie badania. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "BMC Neuroscience".
Operacje kolana wykonywane przy użyciu robota są znacznie precyzyjniejsze, niż przeprowadzane konwencjonalnie - informuje serwis "EurekAlert". Kierowany przez prof. Justina Cobba zespół chirurgów z Imperial College w Londynie testował przydatność opracowanego przez tamtejszych inżynierów medycznych robota - asystenta chirurgicznego.
Niedospanie związane z chrapaniem współmałżonka może zagrozić trwałości, małżeństwa - informuje serwis "EurekAlert". Problem jest powszechny, ale nie poświęca mu się dużo uwagi. Tymczasem w małżeństwach w których jeden z małżonków chrapie znacznie częściej dochodzi do rozwodów.
Badania przeprowadzone wśród dermatologów* dowodzą, że Nizoral® jest zdecydowanie najczęściej rekomendowanym szamponem spośród wszystkich szamponów z 2% ketokonazolem dostępnych na polskim rynku.
Wypijanie trzech lub więcej filiżanek herbaty dziennie jest równie dobre jak picie wody, a nawet lepsze - informuje "European Journal of Clinical Nutrition". Spożycie herbaty spada. Zastępujemy ją napojami i wodą z butelki.
Pobierając pojedyncze komórki z ludzkich embrionów można - zdaniem amerykańskiego naukowca - uniknąć etycznych kontrowersji związanych z wykorzystywaniem ludzkich komórek macierzystych - informuje "Nature". Pobierając pojedyncze komórki z ludzkich embrionów, Robertowi Lanzie i jego kolegom udało się wytworzyć nowe linie komórek macierzystych, nie uszkadzając przy tym samego embrionu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności