
W gorące dni pijmy wodę i unikajmy alkoholu, zakupy róbmy rano lub wieczorem a samochód schładzajmy przed jazdą - radzą eksperci. Za to kleszczy możemy obawiać się mniej niż zwykle. One również nie lubią upałów i unikają nasłonecznionych miejsc.

Życie na własny rachunek, z dala od rodziców i znanego otoczenia dla niektórych młodych osób – studentów, jest tak dużym stresem, że mogą pojawić się objawy np. lękowe czy depresyjne. Kolejnym "wrażliwym" okresem jest czas kończenia studiów. Psychoterapia grupowa jest szansą dla młodych osób pragnących "uporządkować" swoje życie emocjonalne, pozbyć się różnych objawów i poprawić relacje z innymi ludźmi.

Zdrowy i promienny wygląd to marzenie wielu z nas. Jeżeli zależy nam na gładkiej i pięknej skórze musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Zadbajmy o ciało i sprawmy sobie niezapomniane doznania.

Badania wykazały, że chipsy i solone orzeszki można jeść od czasu do czasu, ale częste objadanie się słonymi przekąskami powoduje uszkodzenia ścian wewnętrznych naczyń krwionośnych i doprowadza do nadciśnienia tętniczego krwi

Naukowcy twierdzą, że mózg osoby cierpiącej na depresję inaczej reaguje na poczucie winy, nawet po ustąpieniu objawów choroby.

Choć wielki boom na jogę mamy już za sobą, to ten rodzaj sportowej aktywności wciąż przyciąga wielu zwolenników. Dlaczego? Joga to nie tylko ćwiczenia dla ciała, ale i umysłu. Wbrew powszechnej opinii, na jodze można się naprawdę spocić.

Budzisz się w ciągu nocy lub wstajesz niewyspany? To znak, że już najwyższy czas zmienić podejście do snu. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby poprawić jego jakość.

Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu tak łatwo się stresujecie, nie możecie skupić się i zapamiętać informacji? Każdemu z nas zależy przecież na sprawności intelektualnej, wydajnej pracy i dobrej koncentracji. Efektywne działanie naszego mózgu zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest prawidłowa i zbilansowana dieta. Co powinniśmy jeść, aby skutecznie zadbać o prawidłową kondycję umysłową?

Organizm człowieka pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Ma swoje stałe tempo i utarty schemat, według którego funkcjonuje. Jeśli chcemy, aby wszystko działało jak w zegarku, pamiętajmy, że nasze ciało bardziej woli regularny niż nienormowany tryb pracy.

Badacze z Lancaster University przeprowadzili wywiady z osobami, cierpiącymi na zaburzenie afektywne dwubiegunowe (zaburzenie, charakteryzujące się naprzemiennie występującymi okresami manii i depresji), aby poznać ich odczucia, związane z tym stanem i odkryli, że ludzie zauważają liczne zalety swojej "choroby".