
Jesień to moment, w którym dopada nas przygnębienie, spada motywacja do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Chętniej sięgamy po słodycze i inne niezdrowe przekąski usprawiedliwiając się chęcią chwilowej poprawy nastroju. Na co zwrócić uwagę żeby przetrwać jesień w dobrej formie i bez dodatkowych kilogramów na koncie? Arkadiusz Jastrzębski, ekspert firmy Twój Fitness Sp. z o.o. dzieli się praktycznymi poradami.

Reuters i ABCNews donosi o niezwykłym przypadku, gdy 12-letnia Kali Hardig z Arkansas w USA przeżyła wyjątkowo śmiertelne zakażenie amebą, która niszczy mózg. Lekarze dawali jej jedynie 1% szans na przeżycie.

Dlaczego półkilogramowy bochenek chleba w supermarkecie może kosztować 2 zł, podczas gdy w dobrej piekarni za podobny trzeba zapłacić co najmniej 5-6 złotych? Czy pieczywo może być w ogóle zdrowe? Na to pytanie odpowiedział Vincent Gauthier, właściciel piekarni i kawiarni.

Wyniki badania prowadzonego przez norweskich badaczy nad substancjami psychodelicznymi, publikuje czasopismo "PLOS ONE"". Naukowcy dowodzą, że stosowanie takich związków nie zwiększa ryzyka występowania zaburzeń psychicznych, jak wcześniej uważano.

Większość z nas traktuje wizytę u lekarza jak zło konieczne i decyduje się na konsultacje medyczne dopiero wtedy, gdy organizm zaczyna wysyłać niepokojące sygnały. Ignorujemy profilaktykę, która pozwala wychwycić nieprawidłowości w początkowej fazie rozwoju choroby i umożliwia skuteczne leczenie. To błąd, który może kosztować życie.

Serwis „BBC News/Health” informuje o WATSI - internetowej witrynie, gdzie można opłacić leczenie wybranej osobie z ubogiego kraju.

Jedzenie jest jedną z przyjemności naszego życia. Ale to nie tylko przyjemność, ale również sztuka dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Warto zdać sobie sprawę, że to, co zjadamy w wielkim stopniu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby zgrać sposób życia z jedzeniem tak, aby tworzyły harmonijną całość.

To oczywiste że korzystanie z portali społecznościowych, takich jak np. Facebook, pozwala ludziom na utrzymywanie kontaktów, ale nie wiedzieliśmy o tym, że może pogarszać ich poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Tak przynajmniej wynika z badań, które publikuje pismo „PLOS ONE”.

„New Scientist” poinformował o eksperymentach nad zwierzętami - chimerami. Japoński naukowiec Hiromitsu Nakauchi zapowiedział, że wyhoduje takie zwierzęta, które będą posiadały ludzkie komórki i których narządy będzie można przeszczepiać ludziom. Otrzymał już nawet zgodę na takie doświadczenia.

Prof. Wiesław L. Nowiński światowej sławy naukowiec z Singapuru, twórca atlasów mózgu, uważa że nauka i innowacyjność powinny się stać polską specjalnością, a jedną z dziedzin, w której Polacy mogą przodować, są badania mózgu.