
Według najnowszych badań, opublikowanych piśmie "Molecular Psychiatry", badanie krwi może pomóc celnie identyfikować osoby cierpiące na depresję.

Osoby zbyt długo przesiadujące w pracy są bardziej zagrożone depresją niż ci, którzy spędzają w pracy tylko 7-8 godzin dziennie.

Badania kanadyjskie dowodzą, że leczenie depresji zwiększa produktywność w pracy. Naukowcy z Centre for Addiction and Mental Health (CAMH) w Toronto w trakcie analizy danych zebranych wśród 3 tys. pracowników zauważyło, że 255 z nich (tj. 8,5 proc.) przeżyło epizod depresji.

Co dziesiąty Amerykanin powyżej 12. roku życia sięga po leki przeciwdepresyjne - wynika z badań przeprowadzonych w ramach National Health and Nutrition Examination Surveys.

Gorsze samopoczucie, niechęć do wychodzenia z domu i silna potrzeba ukrycia się przed światem. Brak potrzeby kontaktu z innymi osobami. Depresja. Zrób krok, by wyprzedzić poważne konsekwencje choroby. Szukaj i domagaj się pomocy! Nie musisz być sam z chorobą!

Ustalenie negatywnego wpływu leków antydepresyjnych na chorych z nowotworami i udane próby terapii mikrofalowym polem elektromagnetycznym - takie są efekty badań polskich uczonych przedstawione na gdańskim kongresie immunologii.

Depresja ma związek z szybszym rozwojem przewlekłej choroby nerek i pojawieniem się niewydolności tego narządu - wynika z pracy, którą publikuje pismo "Clinical Journal of the American Society Nephrology".

Tłuszcze nasycone i tłuszcze trans mogą zwiększyć ryzyko depresji, podczas gdy oliwa z oliwek, ryby i orzechy mogą mieć działanie ochronne - wynika z badań, o których informuje pismo "PLoS ONE".

Nowoczesny lek na depresję i zaburzenia lękowe - duloksetyna, może łagodzić bóle stawów i mięśni związane z leczeniem raka piersi - informuje serwis internetowy EurekAlert.

Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice.