
W Wielkiej Brytanii odnotowano pierwszy przypadek zgonu związanego z zespołem przewlekłego zmęczenia - informuje "New Scientist".

Koszty związane z finansowaniem sztucznego zapłodnienia są znacznie mniejsze niż zyski, jakie zapewnia zwiększony przyrost naturalny - uważają naukowcy z Sheffield University.

Niedawno odkryty związek występujący naturalnie w mózgu może pomóc w leczeniu zaburzeń psychotycznych, charakterystycznych dla schizofrenii - wskazują amerykańskie badania.

Elektroniczne urządzenie pozwala przerwać rozpoczynający się atak migreny -informuje serwis "EurekAlert". Migrena jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych - dotyka ponad 10 proc. populacji. Występuje trzy razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Nową metodę regeneracji uszkodzonych nerwów rdzenia kręgowego odkryli naukowcy ze szpitala Johnsa Hopkinsa w Michigan - donosi najnowszy numer czasopisma "PNAS".

Silny stres w ciąży zwiększa ryzyko urodzenia dziewczynki, która w przyszłości będzie cierpiała na fibromialgię, chorobę, która objawia się bólem mięśni i przewlekłym zmęczeniem - uważają naukowcy z Niemiec. Fibromialgia jest tajemniczym schorzeniem, które dotyka głównie kobiet. Jej podstawowe objawy są podobne do objawów zespołu przewlekłego zmęczenia.

Pierwszy z 11 planowanych banków aparatów słuchowych rozpoczął działalność w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Jak powiedział PAP szef Kliniki prof. Witold Szyfter, banki aparatów są tworzone w ramach Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu, przeznaczonego dla dzieci w wieku do 3 lat.

Choroby serca i układu krążenia to najczęstsza przyczyna zgonów w Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych danych Eurostatu. Nie dotyczy to grupy wiekowej 20-44 lata, gdzie niemal tyle samo osób ginie w wypadkach, co popełnia samobójstwo.

Poranne mdłości u kobiet w ciąży chronią płód przed nadmiarem toksyn w diecie matki - potwierdzają wyniki badań opublikowane w "Royal Society's Biological Journal". Poranne mdłości w pierwszych trzech miesiącach ciąży dotykają 80 proc. kobiet ciężarnych. Do niedawna uważano, że jest to nieprzyjemny skutek uboczny zmian hormonalnych zachodzących na początku ciąży.

Co roku na świecie przybywa kobiet palących papierosy, podczas gdy liczba palących mężczyzn spada - wynika z raportu przygotowanego przez organizację International Network of Women Against Tobacco (Międzynarodowa Sieć Kobiet przeciwko Paleniu).