Artykuły o zdrowiu

Wprowadzenie do powszechnej praktyki klinicznej kapsułek z kamerą wykonującą zdjęcia jelita pozwoliłoby szybko i pewnie ustalać rozpoznanie w chorobach jelita cienkiego - mówili w Warszawie specjaliści podczas konferencji prasowej poświęconej tej mało jeszcze popularnej w Polsce metodzie diagnozy.
Ograniczenie liczby spożywanych kalorii pozwala zmniejszyć obciążenie organizmu i przedłuża życie - informuje serwis "EurekAlert."
Im więcej programów telewizyjnych ogląda trzyletnie dziecko, tym więcej pije słodkich napojów i je niezdrowych przekąsek - informuje serwis "EurekAlert". Naukowcy z Harvardu przeprowadzili ankietę wśród matek 1203 dzieci zaangażowanych w Projekt Viva, dotyczący odżywiania ich pociech.
Otwieranie drzwi i okien skuteczniej niż mechaniczna wentylacja zapobiega chorobom zakaźnym, które przenoszą się poprzez powietrze drogą kropelkową - informuje serwis "EurekAlert".
U osób stawiających sobie za wysokie wymagania i pracujących pomimo chorego jelita, na skutek zakażenia częściej rozwija się zespół jelita drażliwego - informuje pismo "Gut." Naukowcy z University of Southampton przeprowadzili badania na temat wpływu stresu na zdrowie wśród 620 osób z zapaleniem żołądka i jelit. Zapalenie i owrzodzenie jelita może być przyczyną silnych wymiotów oraz krwawienia z odbytu.
Aby najlepiej wykorzystać zdrowotne walory czosnku, należy go zgnieść i odstawić na 10 minut przed zjedzeniem lub ugotowaniem - informuje "New Scientist."
Palenie papierosów powoduje długotrwałe zmiany w mózgu. Są one identyczne z tymi, które powstają w organizmach osób uzależnionych od kokainy, heroiny i innych środków odurzających - donoszą amerykańscy naukowcy na łamach numeru pisma "Journal of Neuroscience".
Jedzenie owoców morza przez ciężarne kobiety korzystnie wpływa na rozwój neurologiczny ich nienarodzonych dzieci - donosi numer pisma "The Lancet".
Depresja nie jest przejściowym "smutkiem", ale przewlekłym i groźnym zaburzeniem psychiki. Podstawowym objawem depresji jest długotrwałe (ponad dwa tygodnie) obniżenie nastroju, czemu towarzyszy ogólna utrata zainteresowań, zmniejszona energia, spadek szacunku do samego siebie, poczucie winy, a w skrajnych przypadkach myśli samobójcze.
Podczas eksperymentów na myszach udało się zapobiec rozszczepowi podniebienia - jednej z najczęstszych wad powstających w czasie rozwoju zarodka - informuje "Nature". U ludzi rozszczep podniebienia zdarza się raz na 2000 porodów. Jak sama nazwa wskazuje, podczas rozwoju twarzy powstają szczeliny przebiegające przez podstawę nozdrzy i podniebienie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności