MARIMER HIPERTONICZNY naturalnie udrażnia nos

MARIMER HIPERTONICZNY to hipertoniczny roztwór wody morskiej zalecany do oczyszczania i udrażniania nosa w przypadku silnego kataru z dużym obrzękiem błony śluzowej nosa, jako uzupełnienie leczenia stanów zapalnych zatok przynosowych, po zabiegach operacyjnych, a także u osób nadużywających leki obkurczające śluzówkę.

MARIMER HIPERTONICZNY skutecznie udrażnia i oczyszcza jamę nosową. Spray stanowi uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych – system mikrodyfuzji oraz mechaniczne działanie hipertonicznego roztworu wody morskiej ułatwiają usuwanie wydzieliny w czasie kataru, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych.

Zastosowanie roztworu hipertonicznego powoduje resorpcję wody z obrzękniętych tkanek nosa, udrażnia przewody nosowe i ujście zatok przynosowych. Dodatkowo oczyszczanie nosa hipertonicznym roztworem wody morskiej pozwala chronić błonę śluzową przed czynnikami zewnętrznymi i pomaga zapewnić funkcje fizjologiczne nosa: oczyszczającą, nawilżającą i ogrzewająca. Preparat jest rozwiązaniem dla osób z przewlekłym nieżytem nosa i towarzyszącym mu obrzękiem błony śluzowej.

MARIMER HIPERTONICZNY to naturalna alternatywa dla kropli obkurczających śluzówkę nosa, których dłuższe stosowanie bez konsultacji z lekarzem (powyżej tygodnia) może powodować jej uszkodzenie. Preparat zawiera cenne pierwiastki śladowe m.in. wykazujący działanie antyalergiczne mangan (Mn) oraz działającą przeciwzapalnie miedź (Cu).

Opakowanie sprayu zawiera 500 dawek.

MARIMER HIPERTONICZNY jest zalecany:
• do udrażniania zatkanego nosa,
• do oczyszczania nosa,
• jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych.

ZAPALENIE ZATOK PRZYNOSOWYCH

Zapalenie zatok przynosowych jest bardzo częstym problemem zdrowotnym. Szacuje się, że rocznie choruje na nie co najmniej 10-15% populacji, a więc w Polsce około 4 miliony osób. Rozwinięciu zapalenia zatok sprzyja okres jesienno-zimowy: choroba pojawia się często po niewyleczonym przeziębieniu. U podstaw patomechanizmu zatok leżą nieprawidłowości w szerokości i drożności szczelin łączących zatoki przynosowe z jamami nosa oraz zaburzenia transportu śluzowo-rzęskowego powodowane przez suche powietrze oraz niską temperaturę. Przy zmniejszeniu wilgotności względnej do 50% ruchy rzęsek ustają po 10 min., a przy spadku do 30% już po 3-5 min. Dla ich prawidłowej pracy optymalną temperaturą wydychanego powietrza jest 18-37 C. Przy temperaturze 7-12 C rzęski nieruchomieją. Gęsty śluz wraz z zanieczyszczeniami pokrywa grubą warstwą błonę śluzową nosa. Obrzęknięta śluzówka zamyka naturalne ujścia zatok, powodując zaleganie w nich wydzieliny i brak naturalnej wentylacji, zwiększając tym samym ryzyko powstania zapalenia zatok. Najczęstsze objawy schorzenia to niedrożność nosa, gorączka, ból lub ucisk w okolicy twarzy oraz upośledzenie bądź utrata węchu.

Najnowsze zalecenia  dotyczące leczenia zapalenia zatok wskazują na konieczność postępowania objawowego bez antybiotykoterapii w pierwszym okresie choroby (przez 5-10 dni), kiedy objawy są łagodne i umiarkowane. Leczenie skupia się na usunięciu najbardziej dokuczliwych objawów m.in. na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa i zatok, co poprawia oddychanie przez nos, warunkuje przywrócenie drożności ujścia zatok do jamy nosowej i umożliwia odpływ wydzieliny z zatok. Istotnym elementem terapii jest udrażnianie nosa roztworem wody morskiej, który w sposób fizjologiczny powoduje zmniejszenie obrzęku i nawilżenie śluzówki nosa, zmniejsza gęstość wydzieliny zapalnej i pomaga w usunięciu jej zasychających „resztek”. Stosowanie wody morskiej zalecane jest również wspomagająco w przypadku ciężkiego przebiegu zapalenia zatok (z koniecznością antybiotykoterapii) oraz w przypadkach przewlekłych zapaleń zatok.

MARIMER HIPERTONICZNY wykorzystuje mechaniczne działanie hipertonicznego roztworu wody morskiej. Roztwór hipertoniczny to roztwór, którego ciśnienie osmotyczne jest wyższe od ciśnienia osmotycznego roztworu, z którym go porównujemy. Zazwyczaj ciśnienie osmotyczne roztworu odnosimy do ciśnienia krwi lub innych płynów ustrojowych człowieka.

W przypadku MARIMERU HIPERTONICZNEGO ciśnienie roztworu porównujemy z ciśnieniem komórek błony śluzowej nosa. Hipertoniczne stężenie soli w roztworze wody morskiej inicjuje proces osmotyczny polegający na wymianie wody pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a komórkami śluzówki. Woda zawsze przepływa w kierunku roztworu hipertonicznego, czyli z roztworu o niższym stężeniu osmotycznym do roztworu o wyższym stężeniu, aż do momentu wyrównania stężeń soli w obu roztworach. Pod wpływem tego procesu błona śluzowa ulega obkurczeniu na skutek zmniejszenia jej obrzęku poprzez utratę wody przechodzącej do roztworu o wyższym ciśnieniu osmotycznym.

MARIMER HIPERTONICZNY powoduje:
• zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa,
• wzrost wydzielania gruczołów śluzowych,
• rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej nosa,
• odtworzenie fizjologicznych warunków do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu śluzowo-rzęskowego.

SPOSÓB UŻYCIA
MARIMER HIPERTONICZNY posiada anatomiczną końcówkę, dzięki której może być stosowany bez względu na położenie pojemnika, a jej zastawka zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń z zewnątrz. MARIMER HIPETONICZNY powinien być stosowany 1 do 2 dawek do każdego nozdrza, 1 do 3 razy dziennie w zależności od potrzeb.

dodane przez renata


ostatnia zmiana: 2009-09-25


Polityka Prywatności