ZDROWIE

Zapytaj stomatologa - Wizyta u stomatologa podczas pandemii koronawirusa - konieczna czy niebezpieczna?
Trwająca w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele gabinetów stomatologicznych zawiesiło swoją działalność lub znacznie ją ograniczyło. Dla niektórych pacjentów był to niemały problem. W szczególności dla tych, którzy potrzebowali nagłej pomocy. Obecnie, po poluzowaniu obostrzeń, na wizytę u stomatologa można umówić się już nieco łatwiej. Warto mieć jednak na uwadze, że pandemia znacząco zmieniła zasady funkcjonowania gabinetów dentystycznych, a wizyty u stomatologa różnią się od tych, do których przyzwyczajeni byli dotychczas pacjenci. Co zatem zmienił koronawirus w placówkach dentystycznych i jak wygląda wizyta w czasie pandemii? Jakie zabiegi można wykonać i czy konieczna jest dodatkowa opłata epidemiologiczna?
Podręczne
Humor medyczny:)

Przychodzi baba do lekarza... zielona i z antenkami na głowie. Lekarz pyta: - Co Pani jest? A ona jemu: - Q*.*a nie z tej ziemi!
Chemia uszkodzeń DNA
Uszkodzenia oksydacyjne materiału genetycznego wpływają negatywnie na jego integralność i stabilność, co prowadzi do schorzeń. Badania chemiczne reaktywności DNA są niezwykle istotne, jako że pojedyncza komórka może doznawać nawet 1 miliona uszkodzeń DNA dziennie.
Leczniczy wirus Rigvir może podwoić wskaźnik przeżycia raka
Chorzy na raka na cały świecie godzą się z faktem, że najskuteczniejsze leczenie antynowotworowe – chemioterapia – tak naprawdę niszczy ich układ immunologiczny. Jednak na Łotwie, od 2004 r., przełomowa terapia o nazwie Rigvir dokonuje cudów. Ta nowa metoda leczenia, która doprowadza do rozkładu komórek nowotworowych i sprzyja ich apoptozie oraz pobudza układ immunologiczny, już niedługo będzie dostępna w pozostałej części Europy, między innymi dzięki wsparciu UE z programu „Horyzont 2020”.
Zdrowy styl życia - wybrany artykuł
Uwaga na cukier ukryty w produktach
Wg WHO, dziennie możemy spożyć maksymalnie 5 łyżeczek cukru czyli 25 g. Oznacza to, że nie należy wypijać nawet jednej standardowej puszki coca-coli o pojemności 330 ml, gdyż zawiera ona aż 35 g cukru:( Cukier zawiera „puste kalorie” oraz jest toksyczny dla wątroby i sprzyja chorobom przewlekłym.
Polacy cierpią na dentofobię. Wyniki badań
Ból brzucha, brak apetytu, bezsenność to tylko niektóre nieprzyjemności, których doświadczamy kiedy wybieramy się do stomatologa. Aż 90% ankietowanych Polaków wie co to dentofobia i doświadcza jej na własnej skórze.
Deprecha i schiza - wybrany artykuł
Zbyt długa praca może być przyczyną depresji
Osoby zbyt długo przesiadujące w pracy są bardziej zagrożone depresją niż ci, którzy spędzają w pracy tylko 7-8 godzin dziennie.
Ciekawostki medyczne - wybrany artykuł
Urazy sportowe – poradnik
Uprawianie sportu ma wiele atutów – wpływa na wzmocnienie wydolności i kondycji organizmu, poprawienie siły i zręczności, lepsze dotlenienie i samopoczucie. Ale sport to również ryzyko doznania kontuzji, na które szczególnie narażeni są amatorzy, zwłaszcza w początkowej fazie treningów.

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności