Humor medyczny:)

Przychodzi baba do lekarza, a lekarz biega dookoła biurka. Po godzinie... - Co pan doktor robi? - Ja jestem lekarz okręgowy!

ZDROWIE

Skonsultuj z Farmaceutą - akcja profilaktyczna prowadzona przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
17. listopada odbyła się kolejna edycja akcji “Skonsultuj z Farmaceutą” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W dziewięciu największych miastach Polski wolontariusze edukowali społeczeństwo na temat opieki, prewencji oraz farmakoterapii w cukrzycy.
Nowa klasa materiałów syntetycznych może zrewolucjonizować medycynę
Naukowcy opracowują materiały, które można by wykorzystać do ulepszenia wyrobów medycznych i implantów, co przełoży się na lepsze możliwości leczenia pacjentów.
Leczniczy wirus Rigvir może podwoić wskaźnik przeżycia raka
Chorzy na raka na cały świecie godzą się z faktem, że najskuteczniejsze leczenie antynowotworowe – chemioterapia – tak naprawdę niszczy ich układ immunologiczny. Jednak na Łotwie, od 2004 r., przełomowa terapia o nazwie Rigvir dokonuje cudów. Ta nowa metoda leczenia, która doprowadza do rozkładu komórek nowotworowych i sprzyja ich apoptozie oraz pobudza układ immunologiczny, już niedługo będzie dostępna w pozostałej części Europy, między innymi dzięki wsparciu UE z programu „Horyzont 2020”.
Wykorzystać słabe punkty wirusa HIV do stworzenia skutecznych szczepionek
Naukowcy korzystający ze środków unijnych dokonali istotnych postępów w pracach zmierzających do poznania obiecujących mechanizmów, w oparciu o które można by opracować szczepionkę przeciwko HIV.
Zdrowy styl życia - wybrany artykuł
Jak dbają o zęby Polacy
Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej, ponad 40 proc. Polaków powyżej 65 roku życia nie posiada już własnych zębów, 26 proc. nie zgłasza się na wizyty kontrolne do stomatologa, a 43 proc. odwiedza go tylko raz w roku . Z czego wynikają takie statystyki? W dużej mierze z naszej niewiedzy. Nie mamy bowiem świadomości jak często należy chodzić do dentysty, myć zęby oraz wymieniać szczoteczkę. Colgate prezentuje wyniki badań poświęconych higienie jamy ustnej Polaków i podpowiada jak prawidłowo dbać o uzębienie.
Deprecha i schiza - wybrany artykuł
Fast-foody powodem depresji
Amatorzy jedzenia typu fast-food mogą być bardziej narażeni na depresję. Naukowcy hiszpańscy z Uniwersytetu w Las Palmas na wyspie Gran Canaria oraz z Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu danych zebranych wśród blisko 9 tys. osób, u których nigdy wcześniej nie występowała depresja i którzy nie stosowali leków przeciwdepresyjnych.
Ciekawostki medyczne - wybrany artykuł
Czy wiesz że Facebook kradnie Ci szczęście ?
To oczywiste że korzystanie z portali społecznościowych, takich jak np. Facebook, pozwala ludziom na utrzymywanie kontaktów, ale nie wiedzieliśmy o tym, że może pogarszać ich poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Tak przynajmniej wynika z badań, które publikuje pismo „PLOS ONE”.

Przegląd uczelni w Polsce
 
Polityka Prywatności