Humor medyczny:)

Lekarz psychiatra do pacjenta: - Zaraz, zaraz, nie rozumiem pańskiego problemu. Proszę zacząć od początku. A pacjent na to: - A więc na początku stworzyłem Wszechświat...

ZDROWIE

Za nami już 4. edycja "Skonsultuj z Farmaceutą​ – Cukrzyca". Jak w tym roku studenci farmacji dbali o szerzenie edukacji w temacie tej choroby metabolicznej?
30 listopada 2019 roku w 11 galeriach handlowych na terenie całej Polski członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji aktywnie edukowali społeczeństwo w zakresie profilaktyki,farmakoterapii oraz opieki farmaceutycznej w cukrzycy. W wydarzeniu oprócz przyszłych farmaceutów, wzięli udział studenci medycyny, pielęgniarstwa, analityki medycznej, stomatologii, dietetyki, kosmetologii i ratownictwa medycznego.
Pierwsze na świecie roboty do opieki nad osobami starszymi uwzględniające różnice kulturowe
Badacze opracowali nowe, rewolucyjne roboty, które dostosowują się do kultury i obyczajów osób starszych, którym pomagają.
Leczniczy wirus Rigvir może podwoić wskaźnik przeżycia raka
Chorzy na raka na cały świecie godzą się z faktem, że najskuteczniejsze leczenie antynowotworowe – chemioterapia – tak naprawdę niszczy ich układ immunologiczny. Jednak na Łotwie, od 2004 r., przełomowa terapia o nazwie Rigvir dokonuje cudów. Ta nowa metoda leczenia, która doprowadza do rozkładu komórek nowotworowych i sprzyja ich apoptozie oraz pobudza układ immunologiczny, już niedługo będzie dostępna w pozostałej części Europy, między innymi dzięki wsparciu UE z programu „Horyzont 2020”.
Wyznaczanie trendów w nauce: Letnia opalenizna – bez ryzyka nowotworu?
Naukowcy opracowali nowy związek, który może zapewnić prawdziwą sztuczną opaleniznę, uwalniając ciemny pigment w skórze, który nada jej brązowego odcieniu bez konieczności narażania się na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV).
Zdrowy styl życia - wybrany artykuł
Postaw na zdrowie i pożegnaj złe nawyki
Nadszedł czas postanowień i wyrzeczeń noworocznych. Dla niektórych oznacza to rzucenie palenia, schudnięcie, naukę jakiegoś języka itp. Czy Twoja noworoczna lista postanowień jest już gotowa? Bardzo ważne jest, aby znalazły się na niej również postanowienia dotyczące Twojego zdrowia. Już teraz zainwestuj w siebie, aby cały rok cieszyć się zdrowiem.
Deprecha i schiza - wybrany artykuł
Depresja w obecnych czasach
Z jednej strony wydaje nam się, że jakość życia we współczesnym świecie rośnie. Z drugiej – do najpoważniejszych chorób naszej rozwiniętej cywilizacji zalicza się depresję. Niektórzy mówią wręcz o „modzie na depresję”. Nie jest ona jednak wymysłem psychoterapeutów.
Ciekawostki medyczne - wybrany artykuł
Jak radzić sobie z upałem?
Mamy kolejną tego lata falę upałów. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, temperatury powietrza w różnych miejscach w Polsce przekraczają grubo ponad 30 stopni Celsjusza. Postanowiliśmy wspólnie z naszymi specjalistami odświeżyć sobie najważniejsze informacje dotyczące tego jak postępować, aby z udarem słonecznym, omdleniem czy odwodnieniem organizmu nie trafić do szpitala.

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
wseit_boks.gif
PUM_220.jpg
 
Polityka Prywatności