Artykuły o zdrowiu

Życie w parze może łagodzić skutki udaru mózgu - wskazują badania na myszach, o których informuje serwis EurekAlert. Samce myszy żyjące w towarzystwie partnerki miały większe szanse przeżyć udaru mózgu niż samce żyjące w izolacji.
Dzieci poczęte w wyniku sztucznego zapłodnienia są narażone na kilkakrotnie większe ryzyko wad wrodzonych niż te, które zostały poczęte w sposób naturalny - wynika z badań przeprowadzonych przez epidemiologa z amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.
Ilość splątków włókien białka tau w neuronach mózgu osób w podeszłym wieku decyduje o możliwościach ich pamięci - poinformowali naukowcy z Northwestern University's Feinberg School of Medicine podczas Zjazdu Neurobiologów w Waszyngtonie.
Epidemie grypy - to nowy temat, którym zajmuje się wyszukiwarka internetowa Google. Na podstawie zbieranych na bieżąco danych specjalny program określa w których stanach USA poziom zachorowań na grypę wzrasta.
Problem otyłości i nadwagi dotyczy coraz szerszego grona mieszkańców krajów uprzemysłowionych. Wprowadzanie postępowania leczniczego nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, często ze względu na konieczność restrykcyjnego przestrzegania zaleceń dietetycznych.
Obszar zieleni w pobliżu domu może zmniejszyć "zdrowotną lukę" pomiędzy bogatymi a biednymi - informuje "The Lancet". Naukowcy z Glasgow University oraz University of St. Andrews porównali dane dotyczące setek tysięcy zgonów oraz występowania obszarów zielonych w miastach.
U premiera jest już raport komisji ds. bioetyki, pracującej m.in. nad tematem regulacji prawnych związanych z pozaustrojowym zapłodnieniem - poinformował w czwartek kierujący zespołem poseł PO Jarosław Gowin. Gowin nie chciał rozmawiać o szczegółach dotyczących raportu.
Dzieci z dużych miast, które mieszkają w zielonej okolicy są szczuplejsze od rówieśników z gęściej zabudowanych dzielnic. Dlaczego? Jak pewnie każdy pamięta z dzieciństwa, najfajniejsze są zabawy na świeżym powietrzu.
Zespół lekarzy z Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) przeprowadził operację założenia pierwszego w Polsce całkowicie wszczepialnego implantu ucha środkowego. Na świecie wykonano dotąd ok. 550 tego typu zabiegów, a w Europie ok. 300. Trwająca trzy godziny operacja zakończyła się powodzeniem.
Nietrzymanie moczu (NM) można w większości przypadków skutecznie leczyć. W lżejszych postaciach tej choroby pomóc mogą zwykłe ćwiczenia mięśni dna miednicy - przekonywali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności