Artykuły o zdrowiu

Nadużywanie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia depresji - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Archives of General Psychiatry". Z licznych badań epidemiologicznych wynika, że nadużywanie alkoholu lub uzależnienie od niego ma związek z poważną postacią depresji (tzw. dużą depresją).
Stosowanie komórek macierzystych bez potrzeby niszczenia zarodków staje się coraz bardziej realne - informuje "Nature". Dzięki odpowiedniemu "przeprogramowaniu" sztucznie otrzymanych komórek macierzystych można je także pozbawić genów, które potencjalnie mogłyby spowodować zmiany nowotworowe.
Lekarze powinni zwracać baczną uwagę na pacjentów zgłaszających nadmierną senność w ciągu dnia - informuje pismo "Stroke".
Wszystkie Panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej prowadzonej wspólnie z najprężniej działającym w Polsce Stowarzyszeniem Amazonek, Centrum Onkologii oraz towarzystwem ubezpieczeniowym ERGO HESTIA . Panie będą mogły zadbać o zdrowie korzystając z badań mammograficznych, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu.
Tylko co dziesiąty uzależniony od narkotyków po zakończeniu terapii nie wraca do nałogu; wiele osób w ogóle nie kończy leczenia - wynika z danych, przedstawionych w Warszawie na konferencji Monaru dotyczącej uzależnień.
Możemy wiele zrobić, by długo cieszyć się zdrowym sercem. Jednak wiedza w tym zakresie jest wciąż niewystarczająca. Warto mieć świadomość, co nam szkodzi, a co pomaga.
Im więcej restauracji typu fast-food znajduje się w okolicy, tym bardziej jej mieszkańcy są narażeni na udar mózgu - zaobserwowali naukowcy z USA. Pracę na ten temat zaprezentowali na Międzynarodowej Konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Udaru Mózgu (American Stroke Association).
Siedzący tryb życia, dieta uboga w warzywa i owoce, spożywanie dużych ilości alkoholu i palenie - wszystko to ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko udaru - potwierdzają brytyjscy naukowcy z University of East Anglia.
Choć sen jest często ukojeniem dla osób cierpiących na napięciowy ból głowy, drzemka w ciągu dnia może prowadzić do chronicznej bezsenności - dowodzą badania opublikowane na łamach pisma "Journal of Clinical Sleep Medicine".
Najnowsze ogólnopolskie badania potwierdzają, że niemal połowa pacjentów z różnego rodzaju dolegliwościami fizycznymi ma zaburzenia depresyjne - podkreślali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada 23 lutego.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności