Artykuły o zdrowiu

Nadmierne zainteresowanie dzieci telewizją prowadzi do utraty przez nie zdolności twórczych. Świadczy o tym badanie przeprowadzone przez specjalistów Stowarzyszenia Psychoanalizy Argentyny.
Pieluszki to nieodłączny element życia każdego malucha. To, by skóra dziecka pozostała tak świeża jak po kąpieli spędza sen z powiek nie jednej młodej mamie. Zadbajmy więc o dobry stan skóry naszych pociech, pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji.
Enzym, który wywołuje objawy depresji pod wpływem przewlekłego stanu zapalnego, zidentyfikowali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat publikuje pismo "Journal of Immunology".
Przedszkolaki, które chrapią mają więcej objawów depresji i stanów lękowych, jak również zaburzeń uwagi i zdolności językowych - wynika z pracy opublikowanej na łamach pisma "Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics".
Zajączek Wielkanocny to jedna z najdłuższych tradycji, sięgająca XVII w. Od zwykłych zajączków różni się tym, że ma koszyczek, w którym ukryte są prezenty dla dzieci
Przewlekła bezsenność, z czasem snu ograniczonym do 5 godzin na dobę, jest znaczącym czynnikiem ryzyka dla nadciśnienia tętniczego - ostrzegają naukowcy z USA na łamach czasopisma "Sleep".
Ostatnie badania dowiodły, że osoby, które śpią za mało mają podwyższone ryzyko otyłości. Dzieje się tak, gdyż niedobory snu zaburzają poziom jednego z hormonów kontrolujących apetyt - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Psychoneuroendocrinology".
Choć wcześniejsze badania wykazały, że wysiłek fizyczny nasila migrenowe bóle głowy, szwedzcy naukowcy opracowali specjalny program ćwiczeń, który jest nie tylko dobrze tolerowany przez pacjentów, ale też zmniejsza częstotliwość bólów głowy i poprawia jakość życia.
Polska należy do krajów Europy, które wydają najmniej na onkologię i udostępniają pacjentom najmniej nowych leków przeciwnowotworowych - wynika z najnowszego raportu naukowców szwedzkich z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, który przedstawiono na konferencji prasowej w Warszawie.
Nie ulega wątpliwości, że to na twarzy najczęściej koncentrują się nasze spojrzenia. Co zrobić, abyśmy pokazywały ją chętniej z uśmiechem? Co zrobić, żeby nasza skóra była piękna i promienna, gdy przez długie lata narażałyśmy ją na niekorzystne czynniki zewnętrzne? Sam krem nawet najlepszy nie wystarczy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności