Artykuły o zdrowiu

Dłużej trwająca edukacja zmniejsza ryzyko nadciśnienia tętniczego krwi i otyłości, lepiej wykształceni mniej także palą - informuje pismo "BMC Public Health".
Dodawanie witaminy D do chleba mogłoby złagodzić niedobór witaminy D, związany z brakiem światła słonecznego - informuje pismo "Journal of Agricultural and Food Chemistry".
Dłuższe, trwające ponad 50 minut rozmowy przez telefon komórkowy mogą zwiększyć aktywność mózgu w miejscu najbardziej zbliżonym do anteny aparatu - informuje opublikowany środę "The Journal of the American Medical Association".
Ćwiczenia siłowe, np. podnoszenie ciężarów, mogą zwiększyć objętość wątroby u osób, które z powodu niedostatecznych rozmiarów tego narządu nie mogą zostać dawcami jego fragmentu - wynika z badań indyjskich naukowców.
Niewielkie, przypominające tradycyjny ciśnieniomierz elektroniczny urządzenie z czujnikiem noszonym jak zegarek, może w ciągu kilku lat zrewolucjonizować mierzenie ciśnienia tętniczego krwi - informuje serwis "BBC News/Health".
Ponad jedna dziesiąta dorosłych mieszkańców świata cierpi na otyłość, a Polska należy do krajów o najwyższym średnim wskaźniku masy ciała - wynika z badań brytyjsko-amerykańskich, o których informuje tygodnik "Lancet".
Zbyt niski poziom kwasów omega-3 w diecie zmienia komunikację pomiędzy komórkami w regionie mózgu odpowiedzialnym za zachowanie i emocje oraz powoduje obniżenie nastroju - ostrzegają naukowcy z Francji na łamach pisma "Nature Neuroscience".
Tłuszcze nasycone i tłuszcze trans mogą zwiększyć ryzyko depresji, podczas gdy oliwa z oliwek, ryby i orzechy mogą mieć działanie ochronne - wynika z badań, o których informuje pismo "PLoS ONE".
Każda z nas marzy o idealnej, smukłej sylwetce. W pogoni za najlepszym środkiem stajemy przed wyborem: błyskawiczna utrata kilogramów lub własne zdrowie. Presja społeczeństwa, aby być fit jest tak silna, że to, co dla nas najważniejsze, spychamy na drugi plan.
Wizytę u lekarza w Wielkiej Brytanii zastąpi konsultacja przez e-mail. Lekarz odpowie na elektroniczny list w przerwie między przyjmowaniem pacjentów lub pod koniec dnia pracy. Ma to przynieść oszczędności, a lekarzom dać więcej czasu na poważne przypadki.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności