Artykuły o zdrowiu

Naukowcy zrozumieli, w jaki sposób stres psychiczny może zaostrzać, a nawet wywoływać zmiany skórne typowe dla łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry - informuje najnowsze wydanie pisma "American Journal of "Physiology-Regulatory, Integrative and Comparative Physiology".
Starsze aparaty słuchowe powoli będą wypierane przez nowsze urządzenia, będące wyspecjalizowanymi komputerami do obróbki dźwięku - mówiono w Warszawie podczas konferencji prasowej poświęconej nowym aparatom słuchowym.
Działanie mózgu psychopaty wyraźnie różni się od mózgów zdrowych ludzi - informuje "British Journal of Psychiatry." Psychopaci to osoby o agresywnej i antyspołecznej osobowości, pozbawione zdolności do empatii. Psychopaci-kryminaliści mogą popełniać takie przestępstwa, jak gwałty czy morderstwa bez wyrzutów sumienia czy poczucia winy.
Ekstrakt z herbaty jest skuteczny w leczeniu skóry chorych na nowotwory pacjentów, którzy w wyniku radioterapii doznali uszkodzeń tej tkanki. Taką tezę przedstawili naukowcy w wydaniu "BMC Medicine".
Naukowcy z Kliniki Psychiatrii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie zidentyfikowali gen, który jest jednym z czynników powodujących anoreksję i bulimię. Odkrycie to jest kolejnym dowodem potwierdzającym, że zaburzenia odżywiania mogą mieć podłoże genetyczne, a nie tylko środowiskowe.
Badanie metodą rezonansu magnetycznego wykazało, że przyjmowana przy siedzeniu postawa wyprostowana lub pochylanie się do przodu szkodzą kręgosłupowi. Jak powszechnie wiadomo, bóle kręgosłupa to częsta dolegliwość osób, które dużo siedzą - czasami nie wstając od biurka w pracy czy z fotela przed telewizorem przez wiele godzin. Nasze ciała wciąż nie przystosowały się do siedzenia.
U dzieci regularnie chodzących na basen w dorosłym życiu łatwiej jest o pojawienie się kataru siennego - informują niemieccy naukowcy na łamach pisma "Allergy".
W Polsce prawie co druga osoba cierpi na grzybicę stóp, a co czwarta na grzybicę płytek paznokciowych - alarmował prof. Roman Nowicki - dermatolog, wenerolog i alergolog z Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku.
Wiadomo już, dlaczego osoby którym wmówiono, że gorzej się poczują, naprawdę czują się gorzej - informuje "New Scientist." Dość powszechnie znany efekt placebo polega na tym, że pacjenci czują się lepiej po substancji, która tylko udaje lekarstwo.
Niski wzrost dziedziczy się po ojcu, zaś nadwagę po matce - doszli do wniosku brytyjscy naukowcy. Naukowcy z Royal Devon and Exeter Hospital przeprowadzili badania na tysiącu rodzin. Wynika z nich, że wysocy ojcowie mają wyższe dzieci, natomiast nadwaga lub otyłość ojca nie wpływa na wagę potomstwa. To, ile mamy tkanki tłuszczowej, zależy od naszej matki.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności