Artykuły o zdrowiu

Nadszedł czas postanowień i wyrzeczeń noworocznych. Dla niektórych oznacza to rzucenie palenia, schudnięcie, naukę jakiegoś języka itp. Czy Twoja noworoczna lista postanowień jest już gotowa? Bardzo ważne jest, aby znalazły się na niej również postanowienia dotyczące Twojego zdrowia. Już teraz zainwestuj w siebie, aby cały rok cieszyć się zdrowiem.
Sondaż CBOS wykazał, że połowa Polaków minimum raz w tygodniu śpi krócej niż sześć godzin na dobę, a dla 9 proc. jest to regułą. Lekarze ostrzegają, że tak mała ilość snu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym także udaru mózgu.
Z depresją da się wygrać, choć to długa i trudna droga. Przekonują o tym osoby, którym się udało. Na stronie http://www.wemenders.com/ można przeczytać historie osób, które wygrały z depresją. Można również zrobić test, który pomoże określić czy to, co dzieje się z człowiekiem to właśnie depresja.
Ciągłe zmęczenie, senność, smutek czy niepokój to tylko niektóre objawy jesiennej depresji. Choć potocznie rozumiana jest zjawiskiem dobrze wszystkim znanym, w rzeczywistości prawdziwie patologiczną formę przybiera jedynie u 2-5% populacji, z których zdecydowaną większość (aż 80%) stanowią kobiety. Nie należy jednak lekceważyć jej objawów, by nie doprowadzić do rozwinięcia poważniejszych zaburzeń afektywnych.
Jesienna aura nie sprzyja optymistycznemu myśleniu, niedostatek słońca, a w konsekwencji również witaminy D, powoduje spadek energii. Z kolei deszcze i chłodne dni sprzyjają przeziębieniom. Najbliższe miesiące nie będą dla nas zbyt łatwe. Nadeszła więc pora, by aktywnie zadbać o siebie oraz swoje zdrowie!
Nie da się ukryć, że jest już jesień. Pogoda stała się kapryśna i niestety nie zachęca do jakiejkolwiek aktywności. Najchętniej zaszylibyśmy się w domu pod ciepłym kocem z kubkiem aromatycznej herbaty. Ale to właśnie teraz warto zadbać o swoją kondycję i dobrą formę. O tym jak walczyć z jesiennym spadkiem nastroju radzą specjaliści firmy Twój Fitness Sp. z o.o.
Gorączka, zwłaszcza jesienią, oznacza, że z naszym organizmem dzieje się coś niepokojącego. Wysoka temperatura, czyli ta przekraczająca 39°C, może okazać się bardzo niebezpieczna dla zdrowia, prowadząc do osłabienia organizmu, a nawet - zaburzeń układu krążenia. Dlatego ważne jest regularne i precyzyjne mierzenie temperatury ciała, aby wcześnie rozpoznać objawy oraz zastosować odpowiednie działania.
Niby-śniadanie, od czasu do czasu obiad w barze mlecznym, duża ilość pustych kalorii w postaci przekąsek spożywanych wieczorami – tak przeważnie wygląda dzienne menu studenta. Poradzenie sobie ze szkolnymi obowiązkami oraz finansowymi wyzwaniami nie jest łatwe. Podpowiadamy, co i jak jeść, żeby żywić się zdrowo nie wydając więcej od innych.
Mężczyźni twierdzą, że „grypa męska” nie istnieje, zaś kobiety z uśmiechem na ustach odpowiadają, że doskonale wiedzą o czym mowa. Właśnie rozpoczął się sezon jesienno–zimowy, a wraz z jego nadejściem każdego roku mierzymy się z rosnącą falą zachorowań na przeziębienie i grypę, także w wydaniu mężczyzn. Dlatego warto dokładniej przyjrzeć się męskiemu chorowaniu.
Z sondażu CBOS wynika, że 70% Polaków uważa warunki życia w Polsce za szkodliwe dla zdrowia psychicznego, które zwiększają ryzyko zachorowania na choroby psychiczne.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności