Artykuły o zdrowiu

Udar mózgu to zdarzenie, które zabiera zdrowie, sprawność, a czasem nawet życie. Może dotknąć każdego - jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i głównym powodem niepełnosprawności u osób po 40. roku życia. Jego skutki wpływają nie tylko na dalsze życie osoby, która go doznała, ale także jego najbliższych. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do niego nie doszło.
Makijaż od dawna jest nieodłącznym elementem codziennej rutyny wielu osób. Pozwala podkreślić naturalne piękno, ukryć niedoskonałości i wyrazić siebie poprzez różnorodność stylów i kolorów. Jednak wokół wpływu makijażu na zdrowie skóry narosło wiele mitów i kontrowersji. Czy codzienne stosowanie kosmetyków kolorowych szkodzi naszej cerze? Jakie są potencjalne skutki uboczne i jak można im zapobiegać? W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi, analizując zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty stosowania makijażu, a także podpowiemy, jak dbać o skórę, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.
Mało kto wie, że terapia miofunkcjonalna jest elementem terapii logopedycznej. To praca nad właściwym napięciem mięśniowym w jamie ustnej i podstawowymi funkcjami tzw. „narządu orofacjalnego”. Wpływa ona nie tylko na możliwość prawidłowej wymowy, ale i stabilnego wyleczenia wady zgryzu. O tym na czym polega mioterapia i jak koreluje z pracą ortodonty, mówi Katarzyna Miszczak – logopeda z warszawskiej kliniki L’experta.
Artykuł sponsorowany
Rodzaje i przyczyny kaszlu
Kaszel to jeden z najczęstszych objawów infekcji dróg oddechowych i jeden z najczęściej zgłaszanych internistom problemów. Poza chorobami dróg układu oddechowego może także oznaczać występowanie alergii, astmy, a także poważnych dolegliwości ze strony układu krążenia. Czym różni się kaszel suchy i mokry? Jakie są przyczyny poszczególnych rodzajów kaszlu? Kiedy z kaszlem zgłosić się do lekarza?
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. Przed podjęciem decyzji o operacji, warto wyczerpać wszystkie inne, mniej inwazyjne metody rozwiązania problemu. Jedną z nich może być terapia tropokolagenem w iniekcjach, która przynosi świetne rezultaty u coraz szerszego grona pacjentów, poprawiając komfort ich życia na dłuższy czas, a wielu sytuacjach nawet pozwalając na uniknięcie operacji.
Na środku twojej powieki pojawiło się opuchnięcie, które następnie przyjęło postać zgrubienia? Nie boli, ale sprawia dyskomfort – uwiera, może ograniczać widzenie oraz sprzyja łzawieniu i pocieraniu oka? Najprawdopodobniej to gradówka, która jest częstym schorzeniem okulistycznym. O tym skąd się bierze, czy jest groźna i jak ją leczyć mówi lek. Tomasz Tomczyk – okulista z kliniki Oko-Test z placówkami w Olkuszu i Nowym Targu.
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób?
Współczesny tryb życia, pełen pośpiechu i stresu, często prowadzi do kształtowania szkodliwych nawyków, które mogą wpływać na kondycję i zdrowie zębów. Niektóre z nich wydają się zupełnie niewinne, a nawet mogą dziać się nieświadomie. Niestety, ich długotrwałe powtarzanie może prowadzić do poważnych problemów stomatologicznych. Dlatego kluczowe jest, aby wiedzieć, które z codziennych nawyków mogą być potencjalnie szkodliwe dla zębów i świadomie pracować nad ich eliminacją.
Długie kolejki do lekarza, przychodzenie do przychodni jeszcze przed jej otwarciem, aby umówić się na wizytę to codzienność dla wielu polskich pacjentów. Jednak nie zawsze musi tak być. Niektóre wizyty mogą odbyć się w trybie zdalnym bez wychodzenia z domu. Dla kogo porada lekarska online będzie najlepszym rozwiązaniem?
Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem. Tymczasem przez całe życie możemy sami przyczyniać się do jego pogarszania. Dobre nawyki i odpowiednia profilaktyka mogą znacząco wpłynąć na dobry stan oczu. Jak więc dbać o wzrok, tłumaczy lek. Tomasz Tomczyk lekarz z kliniki Oko-Test z placówkami w Olkuszu i Nowym Targu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności