
Pogoda i psychika zawsze idą w parze. Letni optymizm i zapał do życia ulatują z pierwszymi dniami jesieni. Czujemy się, jakby ktoś wyłączył nam światło. I właśnie o to światło chodzi. Kiedy jest go mniej, tracimy siły i zapał, wpadamy popularnie zwaną „jesienną depresję”. Lekarstwem na to, jest... między innymi więcej światła.

Ponad połowa przypadków nieświeżego oddechu, to nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Ale brzydki zapach z ust może być również spowodowany infekcją migdałków, zatok lub chorobą układu pokarmowego. Nie ulega wątpliwości, że halitoza to bardzo wstydliwy problem, z którym trzeba walczyć. Tylko jak? Oto kilka ważnych wskazówek.

Łysienie plackowate to problem, który dotyka coraz więcej osób, przede wszystkim ludzi młodych między 20. a 40 rokiem życia. W wielu przypadkach przyczyną problemu są schorzenia układu immunologicznego. Pomocna może okazać się tutaj zmiana diety.
Czy cola rozpuszcza zęby? Czy można zarazić się próchnicą w czasie pocałunku? Czy mleko dobrze wpływa na zęby? Na te i inne pytania odpowiada dr Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii” z warszawskiej kliniki Prima-Dent.

Wakacyjne wyjazdy często kuszą niezbyt zdrową dietą. Smażona ryba z frytkami, gofry, lody i inne kaloryczne przekąski to częste menu urlopowych wyjazdów, przez co po powrocie z wakacji czujemy się ociężali, a na wadze pojawiają się dodatkowe kilogramy. Jak przeprowadzić powakacyjny detoks i skorzystać z bogactwa warzyw i owoców jakie oferuje nam sierpień i wrzesień? Ekspert marki Noble Health Agnieszka Owczarek radzi - Sięgnij po zielony koktajl!

Co piąty młody Polak deklaruje, że w ciągu dnia przez cały czas odczuwa znużenie i senność , a 56%, że odczuwa je częściej niż raz w miesiącu – takie wnioski płyną z analizy raportu TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach” zleconego przez markę Tiger. Jedną przyczyną są zarwane noce, a drugą poranki, podczas których nie potrafimy się skutecznie obudzić. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że wcześnie rozpoczęty dzień ma swoje zalety - osoby, dla których poranne wstawanie nie stanowi problemu cechują się większą proaktywnością i optymizmem. Chcesz nastroić się pozytywnie na cały dzień i poprawić swoją produktywność? Wstawaj wcześniej! Mamy kilka wskazówek jak tego dokonać.
Przygotowując się do kolejnego roku akademickiego, studenci często zapominają, iż regularne badanie wzroku jest kluczową kwestią prawidłowego widzenia i efektywnego procesu nauki. Jak zadbać o wzrok zanim ruszymy na pierwsze zajęcia na uczelni, podpowiada specjalista z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.

Częste zażywanie marihuany może mieć istotny, szkodliwy wpływ na mózgi nastolatków i młodych dorosłych, powodując pogorszenie sprawności intelektualnej, w tym problemy z koncentracją, pamięcią i obniżenie wskaźnika inteligencji.

O ile prościej i przyjemniej byłoby wziąć zimny prysznic?! Niestety, w wyjątkowo upalne, letnie dni nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić, dlatego natura wyposażyła nas w system termoregulacji, który objawia się poceniem. Ten kojarzący się zwykle niemile stan tak naprawdę odgrywa bardzo ważną fizjologiczną rolę, bez której organizm nie mógłby funkcjonować. Co jednak zrobić jeśli zmagamy się z nadpotliwością, która wykracza poza normy i przysparza nam wielu kompleksów?

Raport TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach”. Dzisiejsi 20-30 latkowie prowadzą szybkie tempo życia. Często łączą różne role np. studenta i pracownika. Nie chcąc rezygnować z przyjemności życia, ograniczają ilość snu na rzecz innych zajęć, pracy, nauki, spotkań ze znajomymi czy podróży. Do tego dochodzi stres i trudności z zasypianiem. W konsekwencji przeważającej większości młodych ludzi w Polsce (84%) zdarza się zarywać noce. Przy czym nieco ponad jednej czwartej (27%) przytrafia się to regularnie. Co w dzisiejszym świecie dla młodych Polaków i ich otoczenia oznacza ich gorsza forma następnego dnia? Na to i inne pytania odpowiedziało badanie TNS „Młodzi Polacy i ich życie na wysokich obrotach” zlecone przez markę Tiger.