Artykuły o zdrowiu

Waga osób z naszego otoczenia może mieć wpływ na to, ile sami ważymy. Dlatego otyli przyjaciele mogą wpędzać w kilogramy - ostrzegają naukowcy. Międzynarodowa ekipa naukowców, m.in. z University of Warwick, nazwała ten problem "naśladowczą otyłością" lub "trzymaniem się razem", jeśli chodzi o kalorie.
Kobiety, które noszą źle dobrane biustonosze, niszczą sobie piersi - alarmują naukowcy. Grupa specjalistów od biomechaniki z University of Portsmouth przypomina, że niewystarczające podtrzymywanie biustu sprawia, że delikatne wiązadła w piersiach rozciągają się. W czasie ćwiczeń np. piersi zmieniają swoje położenie w pionie i poziomie oraz do przodu i do tyłu nawet o 21 centymetrów.
Pewna Brytyjka doznała uszkodzeń mózgu po poddaniu się tzw. diecie "detoks", która wymagała picia dużych ilości płynów. Lekarze są zgodni, że aby uniknąć odwodnienia należy pić wystarczającą ilość płynów, ale nie należy też przesadzać - ostrzega portal BBC.
U kilkuletnich chłopców, którzy mieli niską wagę przy urodzeniu można zaobserwować zmiany w naczyniach krwionośnych, które mają związek z kłopotami zdrowotnymi w późniejszym życiu - informuje "European Heart Journal".
Choć palenie tytoniu zwiększa ryzyko nowotworów, sama roślina może znaleźć zastosowanie przy wytwarzaniu szczepionki na chłoniaka.
Naukowcy z University of Portsmouth stworzyli zdalnie sterowanego manekina, który zachowuje się jak prawdziwy pacjent - poci się, krwawi, wymiotuje. Manekin został zaprojektowany tak, aby jak najbardziej przypominać sw a konstrukcją anatomiczną strukturę człowieka. Ma źrenice, które rozszerzają się i kurczą, na jego skórze może pojawić się gęsia skórka oraz pot, a ciśnienie krwi może się zmieniać.
Pacjenci oddziałów psychiatrycznych z tatuażami mają częściej skłonność do psychopatii, prób samobójczych czy uzależnień - informuje magazyn "Personality and Mental Health".
Sprawność fizyczna i regularnećwiczenia powstrzymują chorobę Alzheimera - wynika z badań szkoły medycyny uniwersytetu w Kansas publikowanych w specjalistycznym piśmie "Neurology".
Jesienią gotowe będą regulacje prawne niezbędne do ratyfikowania przez Polskę konwencji bioetycznej oraz projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro - poinformował PAP poseł Jarosław Gowin (PO).
Gdy kobiecie przeszczepia się nerkę pobraną od mężczyzny, narząd ten częściej ulega odrzuceniu - informuje "The Lancet". Szwajcarscy naukowcy ze szpitala uniwersyteckiego w Bazylei przyjrzeli się niemal 200 tysiącom operacji przeszczepienia nerek, wykonanych w 400 europejskich szpitalach w latach 1985-2004.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności