Artykuły o zdrowiu

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (ang. IDF) i Światową Organizację Zdrowia (ang. WHO). Data nie jest przypadkowa – 14 listopada przypada bowiem rocznica urodzin Fredericka Bantinga, który wraz z Charlesem Bestem odkrył insulinę w 1922 r. W związku z tym wydarzeniem Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na coroczną akcję profilaktyczną “Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”.
Ból brzucha, brak apetytu, bezsenność to tylko niektóre nieprzyjemności, których doświadczamy kiedy wybieramy się do stomatologa. Aż 90% ankietowanych Polaków wie co to dentofobia i doświadcza jej na własnej skórze.
Ben Utecht przeszedł pięć wstrząsów mózgu, John Keller przez 70 dni był w śpiączce. Obydwaj mieli ogromne problemy z pamięcią, ale dziś to już przeszłość. Okazało się, że trening umysłu przydaje się nie tylko uczniom, chcącym poprawić wyniki w nauce, ale także osobom po ciężkich urazach mózgu.
Choroby kardiologiczne wciąż zajmują niechlubne, pierwsze miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Brak ruchu, stres, nieprawidłowa dieta, używki – to główni winowajcy, odpowiedzialni za problemy kardiologiczne Polaków. W dzisiejszym artykule skupimy się na odżywianiu, okazuje się bowiem, że nasze serce nie może żyć przede wszystkim bez magnezu i potasu – a szacuje się, że ponad 60% z nas cierpi na niedobory przynajmniej jednego z tych pierwiastków…
Zastosowanie technik radioizotopowych w diagnostyce chorób serca pozwala na precyzyjne i bezpieczne wykrycie schorzeń układu sercowo-naczyniowego już na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Jest przy tym dobre dla pacjenta i efektywne kosztowo – stwierdzili eksperci Sekcji Kardiologii Nuklearnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej podczas XXII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Krakowie.
Bardzo popularna w ostatnim czasie technologia HIFU jest głównie zabiegiem liftingującym. Urządzenie wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, w celu podgrzania tkanek w ich głębokich partiach, aby w efekcie kontrolowanego poparzenia doprowadzić do stymulacji ich regeneracji. Jak tłumaczy dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, zabieg ten jest świetny, jednakże powinien być wykonywany tylko przez doświadczonych specjalistów. Jego nieumiejętne przeprowadzenie może prowadzić do poważnych konsekwencji.
Stosowanie nawet najbardziej skutecznych sposobów na cellulit, takich jak kremy antycellulitowe czy uprawianie sportu, jednocześnie przy nieodpowiednim odżywianiu, nie pozwoli nam cieszyć się gładką skórą. Jakie produkty należy więc ograniczyć lub wyeliminować, a jakie powinny znaleźć się w naszej diecie, aby pozbyć się cellulitu?
Znakowane izotopami promieniotwórczymi preparaty medyczne z arsenału medycyny nuklearnej mają unikalne właściwości: pozwalają dokładnie zbadać nie tylko obraz, ale i funkcje poszczególnych tkanek i narządów. Są przy tym bezpieczne i skuteczne – także w terapii najczęściej występujących chorób, które leczy się dziś dzięki nim coraz bardziej precyzyjnie.
Wiele osób cierpi na niedobór witaminy D, szczególnie osoby które żyją w klimacie umiarkowanym takim jak Polska. Letnie wakacje mogą być kluczem do rozwiązania problemu jej niedoboru w organizmie, ponieważ głównym źródłem jest właśnie słońce. Witamina D ma również kluczowy wpływ na zęby i kości.
Słońce, plaża, złoty piasek, drink z palemką i ból zęba? Każdemu może zepsuć urlop. Jeśli dbasz o zęby na pewno nie chcesz, żeby jeden drobiazg zniweczył wakacyjne plany. Jak uniknąć bolesnych niespodzianek? Radzi stomatolog.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności