Artykuły o zdrowiu

Zdaniem Davida Nutta z University of Bristol możliwe jest opracowanie farmakologicznej mieszanki, która pozwoli uzyskać przyjemne działanie alkoholu bez przykrych czy szkodliwych skutków ubocznych - informuje "New Scientist".
Dzieci osób, które regularnie chrapią, są aż trzykrotnie bardziej narażone na to, że same będą chrapać - wynika z ostatnich badań amerykańskich lekarzy opublikowanych w kwietniowym numerze pisma "Chest".
Miód, jedno z najstarszych lekarstw znanych medycynie ludowej, daje dobre wyniki w leczeniu ran, wynika z analizy licznych badań przeprowadzonej przez naukowca z Nowej Zelandii. Artykuł na ten temat zamieszcza specjalistyczne pismo "International Journal of Lower Extremity Wounds".
Osoby w średnim wieku, przesypiające 5 lub mniej godzin na dobę, mają podwyższone ryzyko nadciśnienia - zaobserwowali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza specjalistyczne pismo "Hypertension".
Maść lokalnie znieczulająca daje dobre wyniki w leczeniu mężczyzn cierpiących z powodu przedwczesnego wytrysku - wykazały badania tureckie.
Wyniki badań porównawczych przeprowadzonych w norweskich barach i restauracjach, przed i po wprowadzeniu przez tamtejszy rząd zakazu palenia w miejscach publicznych, jednoznacznie wskazują na poprawę warunków pracy oraz stanu zdrowia pracowników sektora gastronomicznego -informuje "Journal of Environmental Monitoring".
Palenie papierosów może utrudniać leczenie alkoholizmu, opóźnia bowiem naprawę zmian w mózgu, które powstają pod wpływem alkoholu - zaobserwowali badacze z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Alcoholism: Clinical and Experimental Research".
Proszek "QuikClot" potrafi w ciągu sekund powstrzymać poważne krwawienie. Wkrótce jego odmiana może trafić do powszechnego użytku - informuje "New Scientist". QuikClot został opracowany na potrzeby wojska, by zapobiegać wykrwawieniu na polu walki. Ponad 85 procent żołnierzy którzy zginęli podczas działań wojennych umiera w ciągu godziny od zranienia.
Wyższe dawki leków na obniżenie poziomu cholesterolu mogą pomóc osobom chorym na serce, odwracając niektóre procesy chorobowe, zapobiegając udarom i zawałom - wynika z badań brytyjskich naukowców, których wyniki przedstawiono na kongresie American College of Cardiology.
Nowo odkryty związek hamujący apetyt może pomóc w leczeniu otyłości nie wywołując przy tym silnych skutków ubocznych - wynika z najnowszych badań amerykańskich. Jak napisali naukowcy na łamach pisma "Cell Metabolism", najnowsze badania mogą zaowocować nowym lekiem stosowanym w terapii otyłości i pokrewnych jej zaburzeń metabolizmu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności