Artykuły o zdrowiu

Czy wiesz, jakie nawyki są złe dla naszego wzroku? Robimy to nagminnie! Złe przyzwyczajenia dla oczu wymienia lek. Tomasz Tomczyk - okulista z kliniki Oko-Test z placówkami w Olkuszu i Nowym Targu.
Wzrost świadomości na temat szkodliwego wpływu substancji chemicznych na zdrowie kobiet stał się jednym z priorytetów naukowców. Substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego, czyli tzw. EDC (ang. endocrine-disrupting chemicals), mogą negatywnie wpływać na układ rozrodczy. Można je znaleźć w codziennych produktach, takich jak kosmetyki, opakowania spożywcze i niektóre pestycydy. Projekt FREIA stawia sobie za cel lepsze zrozumienie wpływu EDC, co może pomóc zapobiec wprowadzaniu szkodliwych substancji na rynek i poprawić procedury ich testowania.
Technologia monitorowania zdrowia układu krążenia przechodzi znaczące zmiany dzięki nowatorskim czujnikom ultracienkim, stworzonym w ramach projektu UNOPIEZO. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na dokładne, bezprzewodowe monitorowanie tętna i ciśnienia krwi. Z uwagi na to, że choroby serca są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie, ich szybkie i precyzyjne wykrywanie jest kluczowe dla zapobiegania poważnym incydentom zdrowotnym, takim jak zawały i udary.
Nasze decyzje dotyczące jedzenia mogą nie być tak spontaniczne, jak nam się wydaje. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Sydney pokazuje, że wcześniejsze wybory żywieniowe wpływają na sposób, w jaki oceniamy kolejne potrawy. Wyniki tej analizy opublikowano w czasopiśmie „Current Biology”. Jak się okazuje, proces decyzyjny w kontekście jedzenia jest mocno uzależniony od zjawiska zwanego zależnością szeregową.
Dermokosmetyki zyskują na popularności, a ich skuteczność jest często porównywana do leków dermatologicznych. Składniki aktywne w tych produktach odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji skóry, ponieważ oferują takie korzyści jak nawilżenie, redukcja zmarszczek czy łagodzenie podrażnień. Warto zrozumieć, które z nich są najskuteczniejsze, aby móc świadomie wybierać produkty, które będą odpowiadać na konkretne potrzeby naszej skóry.
Udar mózgu to zdarzenie, które zabiera zdrowie, sprawność, a czasem nawet życie. Może dotknąć każdego - jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i głównym powodem niepełnosprawności u osób po 40. roku życia. Jego skutki wpływają nie tylko na dalsze życie osoby, która go doznała, ale także jego najbliższych. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do niego nie doszło.
Makijaż od dawna jest nieodłącznym elementem codziennej rutyny wielu osób. Pozwala podkreślić naturalne piękno, ukryć niedoskonałości i wyrazić siebie poprzez różnorodność stylów i kolorów. Jednak wokół wpływu makijażu na zdrowie skóry narosło wiele mitów i kontrowersji. Czy codzienne stosowanie kosmetyków kolorowych szkodzi naszej cerze? Jakie są potencjalne skutki uboczne i jak można im zapobiegać? W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi, analizując zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty stosowania makijażu, a także podpowiemy, jak dbać o skórę, aby zachować jej zdrowy i promienny wygląd.
Mało kto wie, że terapia miofunkcjonalna jest elementem terapii logopedycznej. To praca nad właściwym napięciem mięśniowym w jamie ustnej i podstawowymi funkcjami tzw. „narządu orofacjalnego”. Wpływa ona nie tylko na możliwość prawidłowej wymowy, ale i stabilnego wyleczenia wady zgryzu. O tym na czym polega mioterapia i jak koreluje z pracą ortodonty, mówi Katarzyna Miszczak – logopeda z warszawskiej kliniki L’experta.
Artykuł sponsorowany
Rodzaje i przyczyny kaszlu
Kaszel to jeden z najczęstszych objawów infekcji dróg oddechowych i jeden z najczęściej zgłaszanych internistom problemów. Poza chorobami dróg układu oddechowego może także oznaczać występowanie alergii, astmy, a także poważnych dolegliwości ze strony układu krążenia. Czym różni się kaszel suchy i mokry? Jakie są przyczyny poszczególnych rodzajów kaszlu? Kiedy z kaszlem zgłosić się do lekarza?
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. Przed podjęciem decyzji o operacji, warto wyczerpać wszystkie inne, mniej inwazyjne metody rozwiązania problemu. Jedną z nich może być terapia tropokolagenem w iniekcjach, która przynosi świetne rezultaty u coraz szerszego grona pacjentów, poprawiając komfort ich życia na dłuższy czas, a wielu sytuacjach nawet pozwalając na uniknięcie operacji.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności